вівторок, 3 березня 2015 р.

Як збадьоритись без кави або інші допінги для кофеїнозалежних

Не кожен може (з тих чи інших причин) пити каву. Цей список для тих, хто не вживає каву взагалі або не хоче труїти свій організм неякісним, жахливо звареним зерном. Лише гарячі напої, бо ще таки доволі зимно. Без алкоголю і з тонізуючим ефектом.

А про каву я ще колись напишуJ

1        Чай

  Просто, звично, банально… А от і ні. Традиційний чай має велику кількість різновидів: білий, зелений, улун, жовтий, чорний, пуер… І це тільки традиційні китайські чаї, розрізнені за ферментацією (окисленням)! Всі вони містять кофеїн, але не всі так легко купити.
  •           Бажаєте максимум чайного кофеїну (його ще називають теїном)? Купуйте білий чай. Але приготуйтесь, що доведеться викласти чималі гроші, й остерігайтесь підробок. Та якщо правильно заварити цей чай – ви отримаєте не лише бадьорість, а й неймовірний аромат і тонкий смак.
  •           Зелений чай містить трохи менше кофеїну, але при неправильному заварюванні може гірчити – це означає, що чай задовго заварювали і туди потрапили надлишки кофеїну. Такий чай пити не надто корисно, бо що занадто - то нездорово, як і з кавою. Заварюйте зелений чай правильно!:)
  •          І останній у цьому списку – чай чорний. З добавками і без, з різних країн, в різних формах і варіантах. Кофеїну містить небагато, але для чутливих до цієї речовини людей – прекрасний спосіб отримати свою краплину бадьорості.

  Ну і невелике але: який би чай ви не пили, робіть це правильно і розумно. Уникайте напоїв, які містять у складі щось синтетичне – ароматизатори, барвники. Лише натуральні добавки. Отоді й користі буде значно більше, ніж просто кофеїнова доза.

2           Какао і гарячий шоколад

Шоколад містить як кофеїн, так і теобромін – речовину подібну, але з більш м’якою дією. Гарячий шоколад готується з власне розтопленого шоколаду, який містить і какао порошок, і какао масло – корисний рослинний жир з какао бобів. А от какао готується лише з порошку з додаванням молока. Смак обох напоїв напряму залежить від сировини, яку ви використовуєте. Користь принесе лише напій з темного шоколаду з високим вмістом какао або якісного какао-порошку, який, на жаль,  в Україні купити не так і просто. Дякуючи теоброміну, ці напої - чудовий вибір для тих, кому важко спати після чашечки кави, але все ж хочеться збадьоритись.

3          Етнічні чаї

Це напої, які насправді не є чаєм, але традиційно мають таку назву. Їх є багато різновидів, але розглянемо лише ті, які мають тонізуючий ефект.
  •           Мате

Дрібно нарізане листя парагвайського падубу, яке заварюється у спеціальній посудині – калабасі -  виготовленій з висушеного маленького гарбуза. Також для споживання мате використовують спеціальну фільтруючу трубочку – бомбілью. Мате містить багато кофеїну і відомий цілющими властивостями. Але для заварювання потрібно багато сухого чаю – він має бути гіркуватим.

  •           Ройбуш

Чай з листя і шматочків гілочок африканського чагарника. При заварюванні добре переносить і кип’ятіння. Чудово тонізує. Житель ПАР Карл Преторіус придумав готувати ройбуш в кавоварці для еспрессо, що породило цілу низку напоїв на основі цього чаю – «червоний» капучіно, «червоний» лате. На відміну від чаю і кави, ройбуш не містить кофеїну, тому він може використовуватись як заміна цих напоїв для тих, кому він протипоказаний.




  Мій список суб’єктивний і не цілком повний. Хтось засинає від зеленого чаю, комусь бадьорість приносить приготований за власним рецептом масала-чай  або пунш. Але річ не втому. Головне, щоб кожен обрав для себе напій, який підходить саме йому. І пив його там, де інгредієнти максимально якісні, а руки щонайбільш вмілі. Навіть якщо це власна кухня, а бадьорість зранку вам дарує звичний чай з улюбленого горнятка.

Немає коментарів :

Дописати коментар